چرخه معیوب اضطراب

چرخه معیوب اضطراب و معکوس کردن آن

اضطراب، تلاش برای کنار آمدن با یک رویداد آینده است که فکر می کنید منفی خواهد بود.

چرخه معیوب اضطراب و معکوس کردن آن، ماهیت اضطراب، نگرانی در مورد برخی تهدیدهای بالقوه است. اضطراب، تلاش برای کنار آمدن با یک رویداد آینده است که فکر می‌کنید منفی خواهد بود. این کار را با توجه بیشتر به علائم احتمالی تهدید احتمالی انجام می‌دهید و در خود بدنبال آن می‌گردید که آیا می‌توانید با این تهدید کنار بیایید.

هنگامی که علائم اضطراب‌آور خود را مشاهده می کنید، فکر می‌کنید که نمی‌توانید با شرایط کنار بیایید و بنابراین مضطرب می‌شوید. این شروع چرخه معیوب اضطراب است.
 چرخه‌های معیوب نقش مهمی در حفظ اضطراب دارند. با این حال، می‌توانید این چرخه را برگردانید تا یک چرخه مثبت ایجاد کنید که به شما کمک کند بر اضطراب خود غلبه کنید.

یک مرحله مهم دراین چرخه معیوب اضطراب و معکوس کردن آن مقابله‌ی تدریجی با موقعیت‌های ترسناک است. این منجر به بهبود احساس اعتماد به نفس می‌شود. که به شما در کاهش اضطراب کمک می‌کند وبه شما امکان می‌دهد وارد موقعیت‌هایی شوید که برای شما مهم هستند.  
برخی ازافراد ممکن است شما را تشویق کنند که ابتدا با‌بزرگترین ترس خود کنار بیایید. «در اعماق آن بپرید» و کار را تمام کنید.

با این حال، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند آن را «گام به گام» انجام دهند. ما این را «قرار گرفتن در معرض درجه بندی شده» می‌نامیم. شما از موقعیت‌هایی شروع می‌کنید که اداره آنها برای شما راحت‌تر است.  سپس راه خود را برای انجام کارهای پر چالش پیش می‌برید.

چرخه اضطراب

این به شما این امکان را می‌دهد تا اعتمادبه‌نفس خود را به آرامی بالا ببرید.  از مهارت‌های دیگری که آموخته‌اید استفاده کنید.  به شرایط عادت کنید وترس خود را با تمرین قرار گرفتن درمعرض موقعیت به چالش بکشید. با انجام این کار به روشی ساختار یافته و مکرر، شانس خوبی برای کاهش اضطراب دارید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا