ورزش

سه ورزش مناسب برای اضطراب و افسردگی

دویدن یکی از بهترین تمرینات ورزشی برای سلامتی شماست.

اگر از افسردگی یا اضطراب رنج می برید ، می دانید که در برخی لحظات خاص ، آخرین کاری که ممکن است احساس کنید، کمکتان می کند حرکت دادن بدن است. اما ورزش می تواند به دلیل ارتباط قوی بین جسم و فیزیک شما ، در کنترل علائم و سلامت روان شما نقشی اساسی داشته باشد.
ما می دانیم که تقسیمات قدیمی بدن و ذهن نادرست است ، “دکتر بن مایکالیس می گوید:(روانشناس بالینی تکاملی و نویسنده کتاب” مرحله ی مهم بعدی شما: ۱۰قدم کوچک برای حرکت و خوشبختی”) ” بدن، ذهن و ذهن، بدن است” . به عبارتی، وقتی از خود مراقبت می کنید، به کل سیستم بدن کمک می کنید.
دکتر مایکالیس می گوید؛ همیشه باید در مورد گزینه های درمانی خود با پزشك مشورت كنید (و قبل از شروع هر نوع برنامه ورزشی) ،او معتقد است، بزرگسالان باید به طور استاندارد هر هفته ورزش كنند. وی، ۱۵۰ دقیقه (۲ ساعت و ۳۰ دقیقه) تا ۳۰۰دقیقه (۵ ساعت) ورزش با شدت متوسط ​​در هفته را پیشنهاد می کند. وقتی این ورزش به یک ورزش سنگین می رسد، این توصیه ها به ۷۵ دقیقه (۱ ساعت و ۱۵ دقیقه) تا ۱۵۰ دقیقه (۲ ساعت و ۳۰ دقیقه) کاهش می یابد.
واضح است که مهم است که هر نوع ورزش را در برنامه روزانه خود بگنجانید ، اما برخی از تمرینات نیز وجود دارد که ممکن است بهتر از بقیه به سلامت روان کمک کند. تحقیقات نشان می دهد که به طور خاص این سه فعالیت بدنی می تواند به کاهش علائم افسردگی یا اضطراب کمک کند.

بارها و بارها شنیده اید که دویدن یکی از بهترین تمرینات ورزشی برای سلامتی شماست. چراکه می تواند باعث سوختن کالری ، کاهش ولع مصرف مواد غذایی و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی شود. بر اساس تحقیقات سال ۲۰۱۴، فقط دو دقیقه در روز دویدن، حتی ممکن است به شما کمک کند تا بیشتر عمر کنید. همچنین نشان داده شده است كه به روش های مختلف دویدن، باعث بهبود خلق و خو می شود. دکتر مایکالیس توضیح می دهد: “دویدن باعث ایجاد تغییرات پایدار در انتقال دهنده های عصبی سروتونین و نوراپی نفرین یا نورآدرنالین شود”. همچنین باعث احساس خوبی ، هم در حین ورزش و هم بعد از آن می شود. به نظر می رسد حرکات تکراری دویدن تأثیر مراقبه ای روی مغز دارد.
مزایای ذهنی به ویژه برای افرادی که از افسردگی رنج می برند می تواند قدرتمند باشد. در یک بررسی در سال ۲۰۱۶ که در مجله روانپزشکی و علوم اعصاب منتشر شد ، محققان شواهدی یافتند که نشان می دهد ورزش می تواند به روشی مشابه داروهای ضد افسردگی کار کند و با تقویت رشد نورون های جدید در مغز ، اختلال افسردگی اساسی را کاهش دهد.
همچنین خوب است بدانید که دویدن می تواند باعث خواب راحت شبانه ی شما شود. همچنین با بهبود حافظه ، کاهش سطح استرس و محافظت در برابر افسردگی ، به سلامت کلی ذهن شما کمک می کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا