اضطراب

پنج ویژگی یک روانشناس خوب را بدانیم.

سلامت روح و روان مردم یک جامعه رابطه ای مستقیم با آمار جرم و جنایت، اعتیاد، خشونتهای خانگی و افسردگی، اضطراب ، طلاق دارد.

تلاش برای خوب بودن، ستودنی است.

از آنجایی که سلامت روح و روان مردم یک جامعه رابطه ای مستقیم با آمار جرم و جنایت، اعتیاد، خشونت های خانگی و افسردگی، اضطراب ، طلاق دارد.

حکومت ها و دولت ها در کشورهای پیشرفته ی دنیا، سرمایه گذاری های اساسی و کاربردی زیادی روی بخش سلامت روح و روان انجام داده اند.

چرا که از طرفی مسئولیت سلامت جامعه و مردم بر عهده ی آن ها بوده و از طرف دیگر با بررسی ها و تحقیقات زیادی دریافته اند که:

هزینه ایجاد بخش روان درمانی و روانشناسی پایه ای قوی در جامعه، بسیار کمتر از هزینه درمان آسیب های ناشی از ناهنجاری های ایجاد شده، بابت عدم وجود سلامت روانی مردم آن جامعه است.

در جامعه ای که مردم آن از آسیب ها و اختلالات روحی و روانی رنج می برند، به شدت کیفیت زندگی و امنیت خود را از دست داده و حتی در آن جامعه مراجعات بیمارستانی در پی مشکلات جسمی نیز بالا می رود و همه این ها زنگ خطری است برای تمامی شهروندان آن جامعه.

تدابیر مختلفی برای سلامت روح و روان در بعضی از کشورها اندیشیده شده است که به اختصار به آنها اشاره می کنیم:
  •   جلسات روانشناسی رایگان در مدارس و دانشگاه ها
  •   خدمات رایگان برای بیماران دارای اعتیاد به مواد مخدر
  •   تعدادی جلسات روانشناسی برای عموم مردم بصورت عمومی و خصوصی بدون دریافت هزینه
  •   پوشش بیمه ای هزینه جلسات روانشناسی و روان درمانگری و …

و صد البته در کشور ما با مشکلات عدیدهای که وجود دارد ازجمله تحریم و مشکلات اقتصادی و…باید بیشتر از همیشه به این مهم دقت کرد.

در پایان باید گفت در همه مراحل زندگی از جمله کودکی، مدرسه، دانشگاه، ازدواج، زایمان، کار پیدا کردن، بیکاری، از دست دادن، جدایی، میانسالی، پیری و بیماری وجود یک روانشناس و روان درمانگر خوب بسیار ضروری می باشد.

حال به پنج ویژگی یک روانشناس خوب می پردازیم:

١ ـ دارای مهارت های ارتباطی قوی باشد ( دلسوز و همدل )

 

 

 

 

۲ – شنونده خوبی باشد.

 

 

 

 

 

۳ ـ رازدار و امین باشد.

 

 

 

 

 

 

 

۴ ـ قضاوت و سرزنش نکند ( برچسب نزند)

 

 

 

 

 

۵ ـ همواره در پی کسب علم و دانش باشد.

 

 

 

با به بررسی خصوصیات ذکر شده در این مقاله حتما در انتخاب روانشناس و رواندرمانگر خود دقت کنیم تا به آن آرامش مطلوب و حال خوب که برای رسیدن به آن تلاش می کنیم نزدیکتر شویم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا